Zajímavosti a články o rakytníku označené ImunitaJak užívat rakytník? Správné dávkování a jeho vedlejší účinky jsou velmi individuální.

Pravděpodobně vám roste na zahradě, nebo si ho pravidelně kupujete ve formě doplňků stravy. Mnoho našich čtenářů se nás ptá na správné dávkování rakytníku řešetlákového buď v surové podobě, sušené nebo rakytníkového oleje. Univerzální pravidlo pro užívání rakytníkového oleje však neexistuje. Do úvahy se musí vzít celkový zdravotní stav každého jednotlivce a podle konkrétních obtíží zvolit vhodné dávkování.

Pektiny v rakytníku: proč jsou tak prospěšné?

Plody rakytníku obsahují několik skupin ochranných látek (antiradiantů), které neutralizují radioaktivní prvky. Radioaktivní elementy působí agresivně na lidské tkáňě. Narušují stěny krevního oběhu, snižují srážlivost krve, aktivitu bílých a červených krvinek. K ochranným látkám proti radiaci patří právě pektiny.

Bioflavonoidy nebo vitamín P v rakytníku

Vědci se už dlouho snaží veřejnosti vysvětlit, že vitamín P není označení jen pro jeden vitamín, ale ve skutečnosti se pod souhrnným názvem „vitamín P“ skrývá celá řada více než 2000 látek, které se svým chemických složením řadí mezi flavonoidy a bioflavonoidy.

Vstříc podzimu s rakytníkem

Jakkoliv bylo letošní léto nevšedně horké a dlouhé, přeci jen už definitivně předává otěže podzimu. Sice nás zatím nesužují ustavičné deště ani podzimní plískanice, ale bacily už nyní začínají útočit ze všech stran, a proto je ten pravý čas posílit imunitu.

Informujte nás o zajímavém článku

Narazili jste v tisku, nebo na internetu na zajímavý článek? Informujte nás a pomozte při osvětě o příznivých učincích rakytníku a rakytníkového oleje.