Účinky Rakytníku pro normální činnost srdce

Vitamíny a bioaktivní látky podporující normální činnost srdce

Vitamin C - posiluje stěny krevního řečiště
Kyselina listová (vitamin B9, folát) - je aktivním účastníkem krvetvorby
Vitamin K1 - společně s vitaminem C a F posiluje stěny krevního řečiště

Katechiny - kladně působí při prevenci onemocnění srdce a cév
Beta-sitosterol - kontroluje obsah cholesterolu v krvi

Projděte si osobní zkušenosti s rakytníkem

V osobních zkušenostech, s příznivými zkušenostmi s užíváním rakytníku se nejvíce zmiňují tato témata: Cholesterol Imunita Jarní únava Úprava tlaku

Rakytník pomáhá mnoha lidem, pokud se podělíte s ostatními o svojí zkušenost, získáte rakytníkový dárek. Neváhejte a Přidejte vlastní zkušenost

Účinky Rakytníku na lidské srdce

  • Plody rakytníku se využívají v indické a tibetské medicíně při poruchách metabolismu, zažívacích problémech stejně jako při plicních a kardiovaskulárních zdravotních komplikacích.

  • Rakytníkový olej se také využívá při léčení aterosklerózy v 15 g dávce 3x denně po dobu 30 dnů. Pod vlivem oleje a příslušné diety se u lidí se sklerózou koronárních cév zlepšil zdravotní stav, zmizely nebo se velmi omezily stavy stenokardie (bolest v hrudníku), zmizely závratě a krevní tlak se normalizoval.

  • Beta-sitosterol obsažený v rakytníku snižuje hladinu cholesterolu v krvi a flavonoidy snižují krevní tlak a mají také protektivní účinek na buňky cévního endotelu.

Vaše dotazy pro odborníka

Rakytník je oranžový zázrak přírody a podle mého názoru jedna z nejcennejších rostlin na světě.

Na vaše dotazy odpovídá: MUDr. Jana MRÁZOVÁ
praktická lekářka se zaměřením na přírodní medicínu a homeopatiiJana U.:

Chtěla bych vědět, jestli rakytník snižuje také tlak, mám ho vysoký a i když mě dávají silnější prášky jsem na tom stejně. Chtěla bych rakytník zkusit, ale mám strach aby tlak nebyl ještě vyšší.

MUDr. Jana MRÁZOVÁ:

Na snížení krevního tlaku je vhodnější Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem, spíše než samotný rakytníkový olej. Doporučuji dávkování 2x denně 1cps. Další možností je reishi, které pěkně stabilizuje krevní tlak.

Ochrana kardiovaskulárního systému

Eccleston a kol. pozorovali, že rakytníková šťáva, bohatá na antioxidanty, ochraňuje kardiovaskulární systém před hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční a příznivě stimuluje funkci srdce. Výsledkem rozsáhlých studií bylo zjištění, že rakytníkové flavonoidy mohou příznivě ovlivnit stahy srdečního svalu, pomáhají udržovat dostatečný přísun krve pro srdeční svalovinu a mají příznivý vliv i na srdeční arytmii.

Nadváha?

Podávání oleje má i význam pro snížení nadváhy. Při podávání rakytníkového oleje 110 dobrovolnicím s nadváhou došlo k signifikantnímu snížení obvodu pasu a snížení míry rizikových faktorů pro vznik kardiovaskulárních chorob.

Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob

Při podávání oleje extrahovaného z plodů rakytníku zdravým mužům u nich došlo ke snížení srážlivosti krevních destiček, což znamenalo snížení rizika vzniku kardiovaskulárních chorob. Při podávání rakytníkové šťávy obsahující složky rakytníkového oleje dobrovolníkům se v jejich případě podařilo snížit množství krevních lipidů a krevní srážlivost, což opět znamenalo snížené riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

Články

Jak užívat rakytník? Správné dávkování a jeho vedlejší účinky jsou velmi individuální.

Pravděpodobně vám roste na zahradě, nebo si ho pravidelně kupujete ve formě doplňků stravy. Mnoho našich čtenářů se nás ptá na správné dávkování rakytníku řešetlákového buď v surové podobě, sušené nebo rakytníkového oleje. Univerzální pravidlo pro užívání rakytníkového oleje však neexistuje. Do úvahy se musí vzít celkový zdravotní stav každého jednotlivce a podle konkrétních obtíží zvolit vhodné dávkování. Číst dál


Jak působí rakytník na lidské srdce

Účinné látky obsažené v rakytníku mají kromě jiného nezanedbatelný vliv na lidské srdce. Správnou činnost kardiovaskulárního systému i průběh některých chorob jich ovlivňuje hned několik. Číst dál


Všechny články