Rady odborníka označené Péče o pokožkuVěra Veselá:

Dobrý den, můj syn trpí lupénkou, mohl by mu rakytníkový olej nějak pomoci? Děkuji

MUDr. Jana MRÁZOVÁ:

Dobrý den. Ano rakytníkový olej je vhodný i na lupénku. Doporučujeme aplikovat 1-2 x denně na postižená místa.

Iva Krumlová:

Dobrý den, v jaké denní dávce mohu užívat rakytníkový olej a mohu použít rakytníkový olej místo opalovacího přípravku přímo nebo je lepší ho zamíchat např. do tělového mléka? Předem děkuji a přeji hezký den

Martin Vančura:

Rakytníkový olej se užívá 2x denně 1 tobolka anebo 2x denně 7 kapek. Kapky se mohou nakapat do vody, čaje, džusu nebo na kostku cukru. Rakytníkový olej sice působí jako ochrana proti UV záření, ale v žádném případě nenahrazuje opalovací přípravek. Doporučujeme ho zamíchat do opalovacího přípravku. Je velmi vhodný jak na ochranu pokožky při opalování i na ošetření pokožky po opalování.

Věra Fryčová:

Dobrý večer,asi půl roku mám na spodním rtu mokvavou plošku.Neustále se strácí a zase obnovuje.Byl mi odebrán stěr i udělána biopsie,nic závažného nezjistili. Bude to prý onemocnění sliznice,ale nic mi nezabírá.Myslíte,že by mi pomohl olej z rakytníku? Díky.

MUDr. Jana MRÁZOVÁ :

Dobrý den paní Fryčová. Určitě doporučuji rakytníkový olej ve formě kapek 2x denně namazat přímo na postižené místo, minimálně 14 dnů. Mělo by dojít k výraznému zlepšení.

Rady odborníka

Zeptejte se odborníka
Zeptejte se odborníka

Pokud vyplníte svůj e-mail, zašleme Vám na něj upozornění na zodpovězení Vašeho dotazu.