Rady odborníka označené ImunitaDagmar H.:

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o informaci, od jakého věku a jakým způsobem zpracované mohou užívat rakytník malé děti ? Prosím také v jakém množství užívat pro posílení imunity a při chřipkovém onemocnění. Jaké množství by měl užívat dospělý a ten, kdo pracuje s dětmi ? Mnohokrát děkuji.

MUDr. Jana MRÁZOVÁ:

Rakytníkové plody obsahují vysoké m nožství vitamínu C, proto jsou velmi kyselé a děti je pravděpodobně nebudou chtít konzumovat čerstvé. Nicméně na trhu je možné zakoupit výrobky (doplňky stravy), které rakytník obsahují. Na posílení imunity dětí je vhodné užívat zejména sirup s rakytníkem který obsahuje např. i léčivé houby, třeba hlívu ústřičnou.

MUDr.Lenka Monošíková:

Dobrý den, je prosím možné užívat rakytníkovou šťávu při rizikovém těhotenství? Děkuji za odpověď.

MUDr. Jana MRÁZOVÁ:

Rakytník je z přírody a nemá žádné kontraindikace. Takže zcela určitě ho můžete užívat, protože posílí Vaši imunitu.

Ladislava Tomečková:

Dobrý den,četla jsem že má rakytník pozitivní účinky na imunitu,zahlenění,nemoci dýchacích cest.Syn má časté virozy,a navíc je epileptik.Je možné podávat rakytník i při epilepsii.Užívá na ni léky.Tegretol 200.Děkuji za odpověd.

MUDr. Jana MRÁZOVÁ:

Rakytník má opravdu velmi pozitivní účinky na imunitu a vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní zdroj a nikoliv chemicky vyrobenou látku, nemá ani žádné kontraindikace, takže je vhodný pro každého.

Rady odborníka

Zeptejte se odborníka
Zeptejte se odborníka

Pokud vyplníte svůj e-mail, zašleme Vám na něj upozornění na zodpovězení Vašeho dotazu.